Klub

„Strefa kolekcjonowania” to klub dla kobiet, które chcą otaczać się sztuką. To pomysł na klub towarzysko-edukacyjny, który rozwijał się w nas od dawna. Skrystalizował się jako krąg miłośniczek i kolekcjonerek sztuki!

Jeśli więc sztuka zajmuje ważne miejsce w Twoim życiu to dobrze trafiłaś. Jeśli pragniesz otaczać się sztuką i kiełkuje w Tobie myśl o kolekcjonowaniu sztuki, to jeszcze lepiej. Choć samo kolekcjonowanie sztuki nie jest oczywiście warunkiem wstępu. Chcemy przede wszystkich rozwijać z Wami wrażliwość na sztukę i dzielić się naszą miłością do niej. Chcemy być Waszymi łączniczkami ze światem sztuki, artystkami i artystami, pomóc Wam podążać za własnym gustem i fascynacjami. Chcemy też być Waszymi przewodniczkami po rynku sztuki, abyście mogły poczuć się na nim pewnie, aktywnie w nim uczestniczyć i dokonywać własnych wyborów.   

Poznajmy się!

Jesteśmy kuratorkami, artystkami, miłośniczkami i kolekcjonerkami sztuki, marszandkami. Prowadzimy wspólnie Galerię Strefa A. Zajmujemy się doradztwem w zakresie rynku sztuki, reprezentujemy artystki i artystów, produkujemy wydarzenia artystyczne oraz te na styku sztuki i biznesu. Pracujemy z osobami prywatnymi, instytucjami oraz firmami. Wiemy jak znacząca może być rola sztuki w życiu każdej osoby.

Przy okazji każdego spotkania będziemy dostarczać Wam artystycznych przeżyć, dbać o inspirującą atmosferę i dobre towarzystwo. Zapraszamy więc do wspólnego kręgu miłośniczek i kolekcjonerek sztuki!

: : Gosia Błaszczyk & Ewa Pasternak-Kapera : :

Bądźcie na bieżąco!

Na tej stronie znajdziecie nasz BLOG i aktualne informacje dotyczące planowanych spotkań klubu oraz wystaw i wydarzeń organizowanych przez Galerię Strefa A.

: : 

W czerwcu zapraszamy Was na wystawę do Krakowa! Szczegóły tutaj

: : 

Dotychczas można było nas spotkać na wydarzeniach w Krakowie:

– 24 marca 2022 na otwartym spotkaniu w Hevre opowiadałyśmy Wam  o klubie „Strefa kolekcjonowania”, który stworzyłyśmy z myślą o miłośniczkach i kolekcjonerkach sztuki. Dziękujęmy Wam za to wprowadzające spotkanie – za miłą atmosferę i wspólną lampkę wina. To była okazja, żeby nas poznać i odpowiedzieć sobie na nasze pytanie: „Czy jest w Tobie kolekcjonerka sztuki?” oraz zarezerwować sobie miejsce na klubowe spotkania, rozpoczynające się w kwietniu. 
Odbyła się dyskusja z zaproszonymi gośćmi – Magdaleną Ujmą i Arturem Wabikiem – o rynku sztuki, sytuacji Artystek i Artystów, ale przede wszystkim o ekscytującej przygodzie, jaką jest kolekcjonowanie. ​
​​​Zaprezentowałyśmy Wam również inspirujący pokaz sztuki, a o spotkaniu możecie poczytać na blogu: https://galeriastrefaa.pl/2021/10/25/strefa-kolekcjonowania/

– 28 kwietnia 2022 odbyło się pierwsze zamknięte i biletowane spotkanie klubu miłośniczek i kolekcjonerek sztuki STREFA KOLEKCJONOWANIA, którego tematem przewodnim był KOMIKS. Było bardzo udane – konkretna wiedza o sztuce komiksu i o rynku, inspirujące przykłady, znakomite towarzystwo! Dziękujemy serdecznie Arturowi Wabikowi za wprowadzenie nas w świat Muzeum Komiksu ! więcej tutaj: https://galeriastrefaa.pl/2022/04/13/strefa-kolekcjonowania-pierwsze-spotkanie-klubu/

Polecamy Wam gorąco podsumowanie, które napisała dla Was Małgorzata Błaszczyk: https://galeriastrefaa.pl/2022/05/14/klub-milosniczek-i-kolekcjonerek-sztuki/?fbclid=IwAR0B2AdaN1Gr2b6iZ9EsaXWuOLIaeqZasnnO1ZIVWTNcD-VAL535fC1RXUI

Wszystkie wpływy z działalności Klubu oraz Galerii przeznaczamy na cele statutowe Fundacji Zona Art, w ramach której powstały i funkcjonują.