Artystki i Artyści

Współpracujemy z Artystkami i Artystami, którzy nas fascynują i angażują, z którymi łączy nas relacja. O wszystkich pracach chętnie porozmawiamy, doradzimy indywidualnie najlepszy zakup, pomożemy Ci zbudować własną kolekcję.

Większość dostępnych w sprzedaży prac, wymienionych poniżej Artystek i Artystów, znajdziesz na naszych profilach:

Zapraszamy również do naszego showroomu, zlokalizowanego w przestrzeni Hotelu Indigo Kraków – Old Town, na czasowe ekspozycje, towarzyszące organizowanym przez nas wydarzeniom klubowym.

: : : : : : : : : : : : : : : : : : :

Jacek Boczar

(ur. 09.06.1986)
Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Katowicach i Akademii Fotografii w Krakowie. Uczestnik Pierwszych Warsztatów Fotograficznych National Geographic – Polska. Współpracownik Katowickiego Oddziału Gazety Wyborczej. Swoje prace prezentował na wystawach w Polsce, Niemczech, Czechach, Bułgarii i na Litwie. Obecnie realizuje autorskie projekty związane z fotografią portretową i inscenizowaną. Pasjonuje go tworzenie zdjęć kreacyjnych wraz z różnymi metodami ich przetwarzania.

Ewa Kulka

(ur. 1979)
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, uzyskała dyplom z wyróżnieniem w 2004 roku. W jej twórczości dominują postacie kobiece, intymna atmosfera codzienności, symboliczna cielesność. Artystka tworzy głównie duże formaty olejne, a jej zmysłowe obrazy charakteryzuje bogata gama kolorów. Równie dobrze jednak czuje się w małych, symbolicznych pracach akwarelowych. Wiele z jej dzieł znajduje się w kolekcjach prywatnych.

Ewa Kulka portfolio Galeria Strefa A

Krzysztof Marchlak

(ur.1987)
Malarz, fotograf, twórca instalacji artystycznych mieszkający w Krakowie i Mediolanie. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie uzyskał również tytuł doktora (2018).Obecnie pracuje na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Jest autorem kilku wystaw indywidualnych oraz uczestnikiem ponad 40 pokazów zbiorowych w Polsce i za granicą.

Krzysztof Marchlak portfolio Galeria Strefa A

Paweł Mendrek

(ur. 1975)
Artysta sztuk wizualnych, twórca rysunków i obrazów z elementami kolażu, autor fotografii oraz filmów. Badacz mechanizmów dekonstrukcji, dlatego w swoich realizacjach systematycznie abstrahuje rzeczywistość. Jego prace były nagradzane i wielokrotnie pokazywane na wystawach o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Absolwent katowickiej filii Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz Universität für Angewandte Kunst w Wiedniu. W roku 2016 uzyskał stopień doktora habilitowanego. Pracuje również jako kurator i koordynator projektów artystycznych.

Ewa Pasternak

(ur. 1983)
Artystka i kuratorka sztuki. Pracuje w technice kolażu. Porusza się najczęściej wokół pojęcia ekofeminizmu. Swój czas rozdziela pomiędzy twórczość artystyczną oraz pracę badawczą. Ukończyła fotografię na PWSFTviT w Łodzi oraz kulturoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Koordynuje projekty, głównie wystawiennicze, w ramach sektora kultury. Prowadziła Fundację TA i Galerię Feministyczną. Członkini Rady Programowej Fundacji im. Zofii Rydet.

Ewa Pasternak-Kapera portfolio Galeria Strefa A

Małgorzata Wielek

(ur. 1976)
Malarka i rysowniczka, tworząca także instalacje. Kuratorka, animatorka i koordynatorka działań artystycznych. Ukończyła malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Profesora Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. W 2017 roku uzyskała stopień doktory habilitowanej. Założycielka i kuratorka krakowskiej Fosfor Art Gallery.

Małgorzata Wielek-Mandrela portfolio Galeria Strefa A