Strefa kolekcjonowania

…to klub dla kobiet – krąg miłośniczek i kolekcjonerek sztuki!


Jeśli więc sztuka zajmuje ważne miejsce w Twoim życiu to dobrze trafiłaś. Jeśli pragniesz otaczać się sztuką i kiełkuje w Tobie myśl o kolekcjonowaniu sztuki, to jeszcze lepiej. Choć samo kolekcjonowanie sztuki nie jest oczywiście warunkiem wstępu. Chcemy przede wszystkich rozwijać z Wami wrażliwość na sztukę i dzielić się naszą miłością do niej. Chcemy być Waszymi łączniczkami ze światem sztuki – artystkami i artystami, chcemy pomóc Wam podążać za własnym gustem, pasją i fascynacjami. Chcemy też być Waszymi przewodniczkami po rynku sztuki, abyście mogły poczuć się na nim pewnie, aktywnie w nim uczestniczyć i dokonywać własnych wyborów.   

Jesteśmy kuratorkami, artystkami, miłośniczkami i kolekcjonerkami sztuki, marszandkami. Prowadzimy wspólnie Galerię Strefa A. Zajmujemy się doradztwem w zakresie rynku sztuki, reprezentujemy artystki i artystów, produkujemy wydarzenia artystyczne oraz te na styku sztuki i biznesu. Pracujemy z osobami prywatnymi, instytucjami oraz firmami. Wiemy jak znacząca może być rola sztuki w życiu każdej osoby.

Spotykamy się raz w miesiącu, w czwartek, o godz. 19:00, w pięknym Hotelu Indigo Krakow – Old Town na ul. Św. Filipa 18, w Krakowie. Za każdym razem dostarczamy Wam dawkę estetycznych przeżyć i wiedzy, dbamy o inspirującą atmosferę i dobre towarzystwo. Wydarzenie jest zawsze również okazją do spotkania z zaproszonymi gości oraz Artystką lub Artystą – zmniejszamy dystans do sztuki podczas bezpośredniej rozmowy i przyglądamy się dziełom z bardzo bliska.

Wydarzenia są biletowane i z ograniczoną ilością miejsc, dlatego też prosimy o wcześniejszą rezerwację na stronie serwisu Evena. Bilet w cenie 129 zł obejmuje również wyśmienite wino i przekąski serwowane przez Marcina Sołtysa – chefa kuchni Hotelu Indigo Krakow – Old Town. Czyli odbieramy sztukę wszystkimi zmysłami!!

HARMONOGRAM zaplanowanych spotkań w 2023 roku wygląda następująco: 26 stycznia, 23 lutego, 30 marca, 27 kwietnia, 25 maja, 29 czerwca, 27 lipca. Dodatkowo, od czasu do czasu, zapraszamy Was na wycieczki. Aktywne wydarzenia zamieszczamy poniżej. Prosimy rezerwować miejsce z wyprzedzeniem.

-> Spotkanie 27 lipca 2023 : : AUTORYTETY I WŁASNE TWÓRCZE DROGI: OLGA PAŁKA-ŚLASKA

Każde spotkanie jest kontynuacją rozmowy o zagadnieniach związanych z rynkiem sztuki i rolą kobiet w kulturotwórczym obiegu sztuki. O kobietach kolekcjonerkach mówi się zbyt rzadko, a historia często zapomina o ich kulturotwórczej roli, odwadze, zaangażowaniu, wyczuciu czasu i o odpowiedzialności; o postawie, którą warto stawiać za przykład lub zaadaptować w dowolnym stopniu do własnej pasji.

Wierzymy głęboko, że społeczna zmiana, do której dążymy jest możliwa poprzez edukację – edukację kobiet. Mając doświadczenie i osiągnięcia w ramach rynku sztuki pragniemy przekazać swoją wiedzę dalej, zachęcić i przygotować inne kobiety do ważnej roli kolekcjonerek odpowiedzialnych społecznie.

: : Gosia Błaszczyk & Ewa Pasternak & Adriana Zimnowoda : :

Partnerem projektu jest krakowski Hotel Indigo Krakow – Old Town, miejsce ze zdecydowanie artystyczną duszą przepięknie położone w samym historycznym centrum Krakowa. Artystyczny klimat Hotelu Indigo i niekonwencjonalny wystrój wnętrz jest wspaniałym otoczeniem na nasze cykliczne spotkania wokół sztuki i rynku sztuki.

Nasz newsletter: